Z ogromną radością ogłaszamy start nowego projektu edukacyjnego, który realizowany będzie w naszej Szkole w ramach programu Erasmus+. Projekt o numerze 2023-1-PL01-KA121-SCH-000128786, finansowany przez Unię Europejską, zapewni naszym uczniom możliwość rozwoju kluczowych kompetencji i wymiany międzynarodowych doświadczeń.
W 2024 roku przewidujemy realizację aż dwóch wyjątkowych mobilności – do Grecji oraz Włoch, w których łącznie weźmie udział 35 uczniów. Realizacja mobilności planowana jest:
20 uczniów + 2 nauczycieli, termin 08.04.2024 – 19.04.2024 (+2 dni podróży)
15 uczniów + 2 nauczycieli, termin 20.05.2024 – 31.05.2024 (+2 dni podróży)
Nasz projekt ma na celu rozwój kluczowych kompetencji uczniów, w tym cyfrowych, językowych, osobistych i społecznych, oraz poszerzenie wiedzy z zakresu podstawy programowej realizowanych przedmiotów. Ponadto, daje on niepowtarzalną możliwość poznania innych kultur oraz współpracy z rówieśnikami z zagranicy.
Podczas dwutygodniowego wyjazdu, zarówno do Grecji, jak i Włoch, nasi uczniowie wezmą udział w bogatym programie edukacyjnym i kulturowym. W ciągu 10 dni przewidziano szereg zajęć prowadzonych w szkołach partnerskich, w tym lekcje teoretyczne, warsztaty praktyczne oraz zajęcia terenowe, wszystko w języku angielskim. Dodatkowo, dwa dni wyjazdu poświęcone będą na intensywne poznawanie lokalnej kultury i historii, co nie tylko wzbogaci wiedzę uczestników, ale także sprzyjać będzie budowaniu międzynarodowych relacji.
Tematyka wyjazdu do Grecji związana będzie z geografią Grecji i biologią, zaś uczniowie wyjeżdżający do Włoch zgłębią zagadnienia związane z żywieniem i włoską kuchnią.
Mobilność w Grecji odbędzie się w partnerskiej greckiej szkole wyposażonej w nowoczesne zaplecze dydaktyczne i posiadającej doświadczony zespół pedagogiczny. Szkoła ta cieszy się uznaniem jako doświadczony uczestnik i beneficjent w ramach międzynarodowych inicjatyw, w tym programu ERASMUS+.
Uczniowie, którzy wyjadą do Włoch, będą uczestniczyć w zajęciach we włoskiej szkole, która wyróżnia się zaawansowanym technologicznie zapleczem, z pewnością robiącym wrażenie na młodzieży. Szczególną uwagę zwraca nowoczesna pracownia wyposażona w sprzęt Apple.
Udział w projekcie jest bezpłatny dla wszystkich uczestników, gdyż wszystkie związane z nim wydatki są pokrywane przez Szkołę, dzięki funduszom otrzymanym z Unii Europejskiej.
Do rekrutacji zapraszamy uczniów naszej szkoły zgodnie z poniższą informacją:
Zgłoszenia należy składać w sekretariacie i/lub u Koordynatora Projektu – pani Moniki Koncickiej w wyznaczonym terminie. Poniżej szczegółowe informacje dotyczące terminów rekrutacji. Lista wszystkich niezbędnych formularzy oraz regulaminy rekrutacji dostępne są na stronie internetowej Szkoły oraz w sekretariacie. Prosimy o uważne zapoznanie się z tymi dokumentami.
19.02.2024 o godzinie 08:00 – rozpoczęcie przyjmowania formularzy zgłoszeniowych
23.02.2024 o godzinie 09:00 – zakończenie przyjmowania formularzy zgłoszeniowych
27.02.2024 do godziny 14:00 – publikacja wstępnej listy zakwalifikowanych osób oraz listy rezerwowej
28.02.2024 do godziny 10:00 – przyjmowanie odwołań od decyzji Komisji
28.02.2024 do godziny 16:00 – publikacja ostatecznej listy uczniów zakwalifikowanych do udziału w projekcie oraz listy rezerwowej.
Drodzy Uczniowie i Rodzice!
Z przyjemnością informujemy, że wyniki rekrutacji do projektu Erasmus+ o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-
Pełna lista 24 zakwalifikowanych uczniów oraz lista rezerwowa dostępna jest na tablicy przy sekretariacie szkoły.
Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym uczniom i życzymy owocnych praktyk i czasu spędzonego na mobilności w Grecji!
Z ogromną przyjemnością ogłaszamy, że nasza szkoła rozpoczyna realizację nowego projektu dzięki akredytacji umożliwiającej realizację międzynarodowych inicjatyw współfinansowanych przez Unię Europejską. Kluczową akcją w ramach projektu jest międzynarodowa mobilność uczniów. W ramach projektu „Nowe perspektywy kształcenia zawodowego – EDYCJA 2023” 2023-1-PL01-KA121-VET-000128804 będzie ona miała miejsce w przepięknej Grecji!
Dzięki tej inicjatywie uczniowie “Ogrodnika” będą mieli szansę zdobyć międzynarodowe doświadczenie zawodowe, doskonalić umiejętności językowe oraz pracować w międzynarodowym środowisku. Projekt wpisuje się w ramy programu ERASMUS+ i skupia na rozwijaniu kompetencji zawodowych, językowych, kulturalnych, społecznych oraz osobistych uczniów. Ponadto, projekt ma za zadanie przeciwdziałać wykluczeniom społecznym, szczególnie koncentrując się na młodzieży z ograniczonymi możliwościami.
Kolejnym ważnym aspektem jest to, że uczestnictwo w projekcie jest całkowicie bezpłatne. Szkoła pokrywa wszelkie koszty związane z organizacją, przygotowaniem i realizacją praktyk dzięki wsparciu finansowemu z Unii Europejskiej.
Greckim partnerem w realizacji tego projektu jest Olympus Education Services w Grecji – instytucja o bogatym doświadczeniu w międzynarodowym kształceniu zawodowym.
Mobilność uczniów w Grecji planowana jest w terminie od 16-10-2023 do 27-10-2023 (wyjazd 15.10.2023, powrót 28.10.2023). Uczniowie będą odbywać praktyki zawodowe w greckich przedsiębiorstwach, w wymiarze 6-8h dziennie przez 10 dni. Dwa pełne dni oraz czas po praktykach, zostanie przeznaczony na realizację programu kulturowego, który zakłada poznanie kultury i tradycji Grecji. Uczniowie będą mieli okazję odwiedzić najważniejsze zabytki i atrakcje Riwiery Olimpijskiej.
Udział w projekcie to nie tylko inwestycja w przyszłość zawodową uczniów, ale także okazja do poznania świata i rozwijania relacji międzynarodowych.
Rekrutacja:
Zapraszamy do rekrutacji uczniów klas II,III,IV lub V :
W procesie rekrutacyjnym zostanie wyłonionych 24 uczestników projektu.
Terminy:
14.09.2023 – rozpoczęcie rekrutacji
20.09.2023 – zakończenie zbierania aplikacji (koniec godzina 10:00)
Dokumenty dostępne są do pobrania na stronie szkoły. Wypełnione formularze należy złożyć w sekretariacie. Przed wypełnieniem formularza prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji oraz Instrukcją poprawnego wypełnienia formularza zgłoszeniowego.
Przypominamy o konieczności posiadania ważnego dowodu osobistego lub paszportu. Wszelkie pytania można kierować do Pani Moniki Koncickiej, koordynatorki projektu.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w rekrutacji. Być może tym razem to Twoja kolej na wzięcie udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu! Spróbuj!
Ponadnarodowy projekt "tradycje kulinarne regionów w nowoczesnym wydaniu - edycja 2022"
Przedsięwzięcie, w ramach którego zrealizowana została mobilność ponadnarodowa (wyjazd zagraniczny), finansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, projekt „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.
Projekt „Tradycje kulinarne regionów w nowoczesnym wydaniu – edycja 2022” to kontynuacja współpracy Zespołu Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939 r. w Sochaczewie z Platon School z Grecji. Projekt rozpoczął się 30 czerwca i trwał 6 miesięcy do 31 grudnia 2022r, a sama mobilność odbyła się od 10 do 21 października 2022 roku.
Do tego projektu zrekrutowaliśmy 20 uczniów liceum ogólnokształcącego. Towarzyszyło im 4 nauczycieli po stronie polskiej oraz 10 uczniów i 2 nauczycieli ze szkoły greckiej. W trakcie wyjazdu do Grecji 10 dni poświęcono na program merytoryczny, 2 na edukacyjno-kulturowe wycieczki po Pierii, a 2 dni na podróż autokarową.
Młodzież pracowała, w podziale na mniejsze międzynarodowe grupy, nad blogiem kulinarnym oraz prezentacją projektową. Dzięki odpowiednio przygotowanemu zakresowi projektu oraz przygotowaniom przed mobilnością, osiągnęliśmy główny cel – wzmocnienie kompetencji kluczowych uczestników w zakresie cyfrowym, rozumienia i tworzenia informacji, przyrodniczym, wielojęzyczności, świadomości kulturowej, kompetencji osobistych oraz społecznych. Dzięki zajęciom i warsztatom, uczniowie zwiększyli praktyczne zdolności w zakresie rozwijanych kompetencji kluczowych, które są bardzo cenne na dalszej drodze edukacji oraz zawodowej. W ich obszarze uczniowie poznali zagadnienia związane z analizą i przetwarzaniem danych, korzystania z narzędzi informatycznych do budowania stron www oraz zaawansowanego wykorzystywania aplikacji internetowych.
Nauczyciele byli odpowiedzialni za bezpieczeństwo młodzieży w trakcie mobilności, przebieg zajęć merytorycznych, monitorowali efekty kształcenia, często służyli też wsparciem i motywacją.
Etap rozpowszechnienia i promocji jest procesem długotrwałym, bardzo chętnie zaangażowali się weń uczniowie oraz nauczyciele. Efekty wypracowanych rezultatów zostały przedstawione na poziomie regionalnym, krajowym oraz międzynarodowym.
W ramach przeprowadzonej ewaluacji realizowanego programu stwierdzono, że wszystkie założone cele zostały osiągnięte, uczniowie wypracowali wysokiej jakości rezultaty materialne, a sam program i organizacja zostały ocenione przez uczestników jako wyjątkowo atrakcyjne i przydatne. Wpływ przedsięwzięcia notujemy nie tylko na uczniów i nauczycieli, ale pośrednio na całą społeczność szkolną, lokalną w naszym i partnera regionie.
Cele projektu – wzmocnienie kompetencji kluczowych uczestników, kompetencji cyfrowych, językowych, osobistych, społecznych w zakresie świadomości ekspresji kulturalnej.
Uczestnicy, biorący udział w projekcie, są uczniami Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Walk nad Bzurą 1939r. w Sochaczewie, oddziałów Liceum Ogólnokształcącego o kierunku biologiczno-chemiczno-angielskim.
Uczniowie rozwinęli kompetencje kluczowe, poznali tradycje kraju przyjmującego, poszerzyli swoją wiedzę i doświadczenia oraz zwiększyli umiejętności językowe.
Rezultatami Projektu są:
All rights reserved
„Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej. Wyrażone opinie i poglądy są wyłącznie osobistymi stanowiskami autorów i niekoniecznie odzwierciedlają stanowisko Unii Europejskiej lub podmiotu przyznającego wsparcie. Unia Europejska oraz podmiot udzielający dotacji nie ponoszą za nie odpowiedzialności”.
“The project is financed by the European Union. The opinions and views expressed are solely the personal views of the authors and do not necessarily reflect the position of the European Union or the entity granting support. The European Union and the grantor are not responsible for them.”